Kredyt hipoteczny dla młodych – jak go zdobyć?

Wiele młodych osób zastanawia się w jaki sposób pozyskać pieniądze, aby móc zbudować swój własny dom lub kupić gotowe mieszkanie. Czasami jest to największy problem, który spowodowany jest niskimi zarobkami. Z pomocą młodym osobom mogą przyjść rodzice. Jednak w jaki sposób mogą nam to ułatwić? Zobaczmy.

Okres trwania kredytu.

Rodzice od najmłodszych lat pomagają swoim dzieciom w trudnych chwilach. Będąc już dorosłymi osobami nadal starają się wyznaczyć najlepszą dla nich drogę, którą powinni iść. Zastrzyk gotówki pomoże dzieciom nabyć ich własny dom. Kredyt hipoteczny będzie dobrą ofertą, ponieważ zawiera najniższe oprocentowanie w skali roku. Dodatkowo młodzi mają możliwość rozłożenia go na dłuższy okres czasu – nawet do 35 lat spłacania. Można w ten sposób dopasować odpowiednią kwotę comiesięcznej raty. Najczęściej rodzice, chcąc pomóc swoim dzieciom wybierają okres od 25 do 30 lat. Należy jednak pamiętać, iż w zależności od banku będą różne limity wiekowe przyznawania kredytów. Najczęściej wnioskodawca nie może przekraczać od 75 do 80 lat. Jest to ważne, ponieważ do tego wieku kredyt musi być spłacony. Rodzice, którzy mają już 60 lat, za 15 lub 20 lat będą musieli owy kredyt spłacić. Dobrym rozwiązaniem jest wnioskowanie o kredyt w młodym wieku.

Zdolność kredytowa.

Kolejnym czynnikiem, który każdy rodzic chcący wziąć kredyt dla swoich dzieci musi uwzględnić jest dochód. Największy problem może pojawić się wtedy, gdy rodzice są w podeszłym wieku.  Okres przedemerytalny pomimo wysokich zarobków może wykluczyć przyznanie kredytu. Dzieje się tak, ponieważ kalkulatory bankowe zaszywają stopę zastąpienia przyszłej emerytury do aktualnej pensji. Działa to negatywnie dla dochodów rodziców.

Ubezpieczenie.

Innym ważnym elementem jest ubezpieczenie wszystkich kredytobiorców. Może to być obowiązkowy wymóg banku, do którego o przyznanie kredytu wnioskują rodzice. Jeśli kwota przyznania wsparcia finansowego jest nieduża może okazać się, że ubezpieczenie również będzie w przystępnej cenie. Jeśli jednak młodzi potrzebują dużej sumy gotówki, wtedy może pojawić się problem. Niektóre banki dla osoby w podeszłym wieku wyznaczają 250 zł ubezpieczenie na miesiąc.

Kredyt hipoteczny to doskonały sposób na zdobycie potrzebnych dla młodych pieniędzy. Czasami wnioskodawcami muszą być ich rodzie. Na taką sytuację składa się wiele czynników. Należy wówczas pamiętać o tym, że nie zawsze może być to opłacalne. Warto poprosić o pomoc doświadczonego doradcy finansowego, który przedstawi nam wszelkie koszta związane z kredytem.

Dodaj komentarz